Хто може здавати земельні ділянки в оренду в ПроЗорро

Земельна ділянка – це один з видів нерухомого майна, яким можна розпоряджатися по-різному. На електронних майданчиках, що акредитовані в ПроЗорро, можна знайти величезну кількість торгів, де на лот виставляються саме земельні ділянки. Учасники можуть бути зацікавленими в таких торгах, маючи бажання вести певне господарство або ж просто забудувати придбану територію.

Одна справа, коли мова йде про продаж землі і тут ще все більш зрозуміло. Інше питання, коли мова заходить про оренду. Система ПроЗорро дає можливість не лише продавати земельні ділянки, але й шукати користувачів, які зацікавлені в тому, щоб брати їх в оренду та використовувати за якимось призначенням.

Знайти цікаві для себе аукціони із продажу та оренди землі не так важко, якщо попередньо визначитися з електронним майданчиком, який ви будете для цього використовувати. Серед акредитованих сервісів, у вас буде близько 10-ти варіантів і серед них буде потрібно обрати якийсь один зручний та приємний у користуванні ресурс.

Хто може здавати земельні ділянки в оренду

Почати варто з основ і перш за все, це стосується регулювання самої процедури. Тому, потрібно брати до уваги діючий земельний кодекс України та відповідні закони “про оренду землі”. Важливо, щоб ваші дії не порушували жодного з пунктів, що прописані в цих законах.

Що стосується користувачів, які можуть виставляти земельні ділянки на продаж, то це можуть бути:

  • Звичайні громадяни або ж юридичні особи – тобто, мова йде про самих звичайних людей у яких після відкриття ринку землі з’явилась можливість розпоряджатися своїм майном так, як вони вважають за потрібне. Відповідно, вони можуть організувати проведення електронного аукціону й саме за легальним принципом здати своє майно в оренду або ж продати його;
  • Органи виконавчої влади – це можуть бути органи безпосередньо на місцях: в містах, селах й так далі. Це актуально в тому випадку, якщо на балансі самої громади або ж міста є земельні ділянки, які підлягають оренді. Відповідно, виставляючи таке майно на аукціони для оренди, у органів виконавчої влади є можливість отримання додаткових фінансів;
  • Власники земельних ділянок – мова йде про людей, які мають у своєму розпорядженні подібне майно і не бажають вести на ньому господарства. Але, для того щоб отримувати певний прибуток, вони можуть здавати ці ділянки в оренду, де на них будуть вести господарство фермери;
  • Особа, що отримала землю як спадщину – до відкриття ринку землі подібні земельні ділянки не можна було продавати й навіть здавати в оренду. Сьогодні, власники такого майна отримали повне право на те, щоб виставляти подібне майно на лот.

Також, організатором електронного аукціону можуть стати органи самоврядування на місцях, що також не потрібно виключати з переліку потенційних власників земельних ділянок

Варто зазначити, що коли мова заходить про орендовані земельні ділянки вони можуть здаватися в оренду за конкретним цільовим призначенням. Це означає, що в самому договорі можуть бути прописані моменти, яким чином можна буде використовувати взяту в оренду землі, а що робити на ній буде заборонено.

Саме тому, перед тим як подавати заявку на участь в торгах потрібно звернути більш детальну увагу саме на цільове призначення. Це те питання, яке є справді важливим і від цього залежить те, як саме переможець в аукціоні зможе розпоряджатися взятим в оренду майном.

Що потрібно знати про довгострокову оренду землі

Не важко здогадатися, що термін, на якийсь земельна ділянка може здаватися в оренду, визначається власником майна.

Це може бути короткострокова оренда, розрахована всього лиш на декілька років. Таких лотів на електронних майданчиках досить багато, але подібні аукціони все ж не мають такого глобального попиту.

Якщо ж говорити про довгострокову оренду, то вона може бути розрахована на 10 років і більше і всі ці моменти прописуються у відповідному договорі. Частіше за все, довгостроковий формат оренди використовується у тих випадках, коли мова йде про земельні ділянки великої площі, що береться для ведення на них певного господарства.

Важливою умовою є правильний підхід до підготовки самого договору, щоб в ньому були прописані всі ключові моменти.  

Якщо мова йде про власника такого майна, що не зовсім добре розбирається в таких питаннях, то правильним рішенням буде звернутися до юриста та проконсультуватися по всім моментам, щоб правильно сформувати договір та не допустити в ньому ніяких помилок.

Прикладом довгострокової оренди землі можуть стати електронні торги, коли на лот виставляються земельні ділянки, які здаються в оренду на 49 років. Саме тому, коли мова заходить саме про такий формат електронних аукціонів, до участі в них потрібно підходити більш відповідально.