Коли буде старт земельних торгів і як вони будуть проводитися?

Запуск повноцінних земельних торгів заплановано в Україні на липень. Однак поки він діє тільки на фізичні особи, які мають обмежені площі ділянок і не повинні перевищувати ста гектарів.

Офіційний дозвіл на продаж сільськогосподарських угідь є справжньою сенсацією для України, на якій протягом багатьох років існував мораторій https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/zemelni-torgy-koly-startuyut-ta-yak-prohodytymut/.

Але влада планує поміняти цю ситуацію в позитивному ключі, щоб економічна частина в цій області покращилася. Отже, 21 березня 2020 року, депутатська більшість ухвалила закон про обіг сільськогосподарських земель. З його допомогою землевласники мають повне право на вільне розпорядження приватними наділами. Це передбачає не тільки здавати в оренду, а й продавати, обмінювати і закладати угіддя в банки. Для інших анонсів про земельні торги, можете дивитися на сайті УУБ.

Особливості проведення аукціонів на ринку землі

Оскільки ринок землі почав поступово налагоджуватися і запустилася активна робота в даному руслі, у влади України нарешті таки є гарантії конституційного права власників аграрних угідь і право на ліквідацію будь-яких спекуляцій в агросекторі.

Мораторій на продаж сільськогосподарських ділянок скасувала, а запуск електронних земельних торгів почне вже через лічені тижні. Уряд хоче, щоб дана процедура проводилася в системі Прозорро.Продажі, так як є повна гарантія публічності, а відповідно і чесності в земельних оборудках і відносинах.

Крім того, зараз планують розглянути скасування обмежень, які були раніше встановлені. Тобто, як мінімум хочуть дозволити реалізовувати приватні земельні паї і орендувати державні угіддя. Після того, як приймуть відповідний законопроект, земельні аукціони будуть мати можливість працювати зі спеціальними майданчиками системи Прозорро.Продажі.

Важливо розуміти, що повноцінні ринкові відносини будуть формуватися поступово в українському аграрному секторі. З 1 липня 2021 роки вже можна буде продавати ділянки сільськогосподарського призначення для тих осіб, у яких площа до 100 гектарів на одну людину.