Роль системи Прозорро.Продажі в онлайн торгах деревиною

Державі давно потрібно було зробити ринок деревини більш прозорим та відритим, так як до 2020 року він майже нічим не регулювався. Із-за цього на ньому діяло безліч тіньових схем з продажу необробленої деревини, заснованих на хабарництві та змовах. Ці схеми не давали можливості державі отримувати достатньо коштів від продажу лісоматеріалів, так як значна їх частина залишалася в кишенях посадових осіб.

В лютому 2020 року почала діяти Постанова, що стосувалася ринку деревини. Відповідно до нового нормативно-правового акту, продаж необробленої деревини в Україні в промислових масштабах повинен здійснюватися відкрито та прозоро через онлайн торги. Ці торги проводяться в державній системі Прозорро.Продажі, де продається державне та комунальне майно. Більш детальніше про ринок деревини можна дізнатися за посиланням https://megasale.com.ua/kuplyu-dub-kruglyak-v-ivano-frankivsku-na-auktsionah-prozorro-sale/.

Переваги використання нової системи

Система Прозорро.Продажі дозволила державі отримати велику кількість переваг. По-перше, ринок деревини став більш контрольованим, так як відтепер ведеться облік заготовленої деревини. По-друге, ця цінна природна сировина тепер продається за ринковими цінами, що формуються за рахунок чесної конкурентної боротьби між потенційними покупцями. По-третє, державі нарешті вдалося зруйнувати багато застарілих тіньових схем продажу деревини, які панували на українському ринку багато років.

До 2020 року придбати лісоматеріали в Україні можна було лише на основі прямого контракту, а для його підписання покупець повинен був якось домовлятися з продавцем – посадовою особою, що відповідала за збут деревини з лісових господарств. Цим часто користувалися посадовці, які могли навіть вимагати хабар за зниження вартості деревини. Та в системі Прозорро.Продажі неможливо вимагати хабар чи давати його, так як будь-які спроби махінацій відразу виявляються, а порушників ліквідують.

На публічних аукціонах ліс продається чесно, відкрито та прозоро. Прийняти участь у тендері щодо продажу деревини можуть як фізичні особи, так і підприємства. Тут усі бачать усе, так як заходити в систему можна і в якості стороннього спостерігача. Дані про учасників аукціону, а також інформація про переможця буде відомою лише після того, як аукціон закінчиться. Це дозволяє запобігти виникненню корупції та усунути будь-які спроби змов. В цій системі усі грають за однаковими правилами та на однакових умовах.