Що можна вважати порушення зобов’язань при участі в торгах

Проведення тендеру – це не такий простий процес, яким він може здаватися на перший погляд. Перший і досить серйозний недолік всіх форматів торгів – це час. Лише в окремих випадках все це може проходить швидко. В основному ж, коли мова йде саме про тендер, то вся процедура, починаючи з оформлення оголошення й відправки заявок може досить серйозно затягнутися.

Не важко здогадатися, що у випадках, коли замовнику терміново потрібна певна продукція або послуги, вони не будуть розглядати ті ж тендери. Виключенням будуть державні установи, у яких немає інших варіантів.

В сучасних реаліях можна навіть зустріти такі поняття, як тендерний кредит та банківська гарантія. Це вже говорить про те, що електронний формат торгів поступово розвивається. Відповідно, вже найближчим часом можна очікувати, що серйозні компанії будуть віддавати перевагу саме такому формату.

Переглянути всі доступні оголошення по торгам на конкретному часовому відрізку можна, скориставшись послугами електронного майданчика. Головне, щоб він був акредитований в системі ПроЗорро, що дуже просто перевіряється. В якості прикладу можна привести українську універсальну біржу. Сайт tender.uub.com.ua – це чудовий сервіс, якому дійсно можна довіряти.

Які кроки можна розглядати як порушень зобов’язань?!

Сама система не є досконалою і навіть максимальні зусилля тієї ж системи ПроЗорро не дають ніяких гарантій того, що виконавець не надумає порушити свої зобов’язання. Останнім часом, це стало активно вирішуватися шляхом тієї ж банківської гарантії та внесків коштів, що слугує серйозним аргументом, щоб виконувати свою частину зобов’язань.

При цьому, можна виділити декілька прикладів, коли це може порушуватися:

  • У випадку, коли переможець тендеру відмовляється підписувати угоду. Проблема в тому, що замовник уже розраховував на певні строки, витратив багато часу і вже в самому кінці він же опиняється в неприємній ситуації, коли потрібно все робити спочатку;
  • В ситуаціях, коли учасники починають змінювати вимоги в своїй пропозиції вже після того, як пройшов термін, виділений на подачу заявок. Якщо це сталося, то всі умови вже зафіксовані й будь-які спроби їх обійти – це порушення;
  • Неякісно виконання зобов’язань, або ж відсутність цього взагалі – так зустрічається також досить часто й такі моменти є реальною проблемою для серйозних замовників.

Всі це також потрібно брати до уваги й чітко аналізувати їх, щоб не допустити помилок.