ДП «Прозорро.Продажі» — прозорий майданчик для проведення онлайн торгів арештованого майна банкрутів та боржників

Колишня державна електронна система, яка займалася реалізацією арештованого майна, дуже змінила становище цього ринку, а також загубила довіру людей до аукціонів. Саме через це Кабінет міністрів та Міністерство юстиції вирішили змінити майданчик для торгів. Тепер онлайн аукціони з продажу конфіскату вільно може проводити державне підприємство «Прозорро.Продажі».

Як проходить купівля-продаж конфіскованих об’єктів через електронну систему «ProZorro.Продажі»?

Насамперед майбутній учасник та переможець аукціонів повинен пройти реєстрацію на головному сайті майданчика «Прозорро» uub.in.ua. Весь процес може зайняти максимум 5-10 хвилин, після чого можна починати обирати необхідний лот. Але спершу треба обов’язково ознайомитись з правилами проведення онлайн аукціонів та регламентом, встановленим ДП «ProZorro». Усі їхні пункти варто прочитати, аби не припустити помилки, чи інших порушень. Якщо учасник порушив хоча б один пункт регламенту, система може позбавити цю людину можливості проводити будь-яку діяльність на біржах майданчику на деякий час (період залежить від серйозності вчинку). У разі порушення українського законодавства – учасник буде заблокований.

На сторінках біржі кожен день з’являються все нові оголошення про торги з різними товарами, послугами та ціновою категорію. Аби облегшити собі процес пошуку необхідного оголошення, варто скористатись легкими та зручними фільтрами, завдяки чому можна відсортувати необхідну категорію товарів. Далі подається заявка на участь та сплачується гарантійний внесок. Він є необхідним для проведення торгів.

Згодом система робить розсилку усім учасникам аукціону про початок (а вкінці про завершення) торгів. Повідомлення може прийти на електронну адресу, в СМС повідомленні на телефон, чи через розумний бот у Телеграмі. Починаються самі торги, де учасники підвищують вартість лоту, аби отримати його. Так продовжується до закінчення відведеного часу, після чого система автоматично робить висновки торгів, визначає переможця аукціону та публікує результати на головному сайті електронного майданчику. Далі цей учасник матиме змогу отримати свій лот після підписання договору купівлі-продажу з організатором аукціону.