Особливості реалізації автомобілів на електронних торгах

Придбання транспортного засобу – це досить серйозна та важка процедура, що викликає у людини дуже багато запитань. Останнім часом, люди стали все активніше розглядати варіант з державними аукціонами, де можна за невеликі кошти придбати якісне авто в хорошому технічному стані.

На сьогодні, система ПроЗорро пропонує користувачам більш як 10 електронних майданчиків, де можна самостійно переглянути весь перелік доступних транспортних засобів. За таким же принципом, перейшовши за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/prodazha-neobrabotannoj-drevesiny-v-vinnitse-na-auktsione-prozor, ви можете ознайомитись з особливостями реалізації деревини та будь-якого іншого майна, що може бути для вас цікавим.

Ви можете скористатися енергетичною біржою і на сайті знаходити всю саму актуальну інформацію про аукціони, торги, малу приватизацію та інші процедури.

Алгоритм дій при придбанні транспортного засобу через ПроЗорро

На сьогодні, на території України діє закон, згідно якого всі авто, які перебували у комунальній або ж державній власності, повинні продаватися виключно через систему ПроЗорро. Продажі. Це означає, що оголошення про реалізацію такого майна повинні бути опубліковані на всіх електронних майданчиках.

Говорячи безпосередньо про процедуру придбання транспорту в форматі електронних торгів, то для цього доведеться пройти через 5 основних етапів, а саме:

 1. Реєстрація – перш за все, потрібно обрати один з акредитованих електронних майданчиків, що відповідає всім вашим вимогам, та створити на ньому свій обліковий запис. Відразу після цього, користувач отримує можливість здійснити вхід в свій кабінет;
 2. Пошук цікавого лоту – наступний крок полягає в тому, щоб обрати розділ з транспортними засобами та знайти найбільш цікаве оголошення. При цьому, варто відразу враховувати такі моменти, як: сума гарантійного внеску, мінімальний крок в аукціоні, дата та місце його проведення і так далі;
 3. Підготовка та подача пропозиції – ознайомившись зі всіма вимогами до учасників, вам потрібно підготувати заявку, надавши всю відповідну документацію, зробивши внесок та перевіривши себе на відповідність всім іншим важливим вимогам;
 4. Сплата гарантійного внеску – особливу увагу варто приділити саме цьому моменту і сконцентруватись потрібно на його сумі, яку доведеться вносити. Зазвичай, мова йде про 7-10% від сумарної вартості лота;
 5. Торги – це вже останній крок, коли розпочинається сам аукціон, який зазвичай включає в себе 3 основних раунди і кожен раз учасникам потрібно підвищувати або понижувати пропозицію, в залежності від типу самого аукціону.

Що стосується переваг саме такого формату реалізації автомобілів, то тут можна звернути увагу на такі моменти, як:

 • Вільний доступ до всіх лотів для кожного учасника;
 • Кожен користувач має можливість налаштувати розсилку та отримувати інформацію про нові оголошення на свій мобільний телефон;
 • В учасників є можливість безкоштовно та швидко користуватися з технічною підтримкою, отримуючи відповіді на всі актуальні запитання.

Навіть цих декількох моментів достатньо для того, щоб звернути уваги на даний формат продажу транспортних засобів.

Яку роль в торгах виконує система ПроЗорро

Дуже часто, користувачі запитують, що це система прозоро та для чого вона взагалі потрібна у випадку з державними аукціонами.

Насправді, роль системи ProZorro в будь-яких торгах є максимально великою, тому що без неї жоден аукціон не був би можливим.

Роль ПроЗорро полягає в:

 • Публікації інформації про торги – спочатку, інформація про новий лот потрапляє до бази ProZorro, після чого розсилається на всі електронні майданчики, де швидко публікується. Відповідно, вже тоді користувачі мають змогу відправляти свої заявки для участі;
 • Контролюванні всіх операцій – система також виступає в якості основного контролюючого органу, що перевіряє всі процедури на виконання умов, легальність документації та інші моменти, які є справді важливими;
 • Зберіганні всіх даних – дуже часто цю систему називають великою базою даних, де зберігається величезний обсяг інформації про проведені торги. Мова йде не лише про саме оголошення, але й інформацію про учасників, переможця і самого замовника. 

Вперше, система ПроЗорро запрацювала ще в 2015-му році і тоді вона була створена виключно для контролювання державних закупівель. За останні 6 років система неодноразово допрацьовувалася, як і сам закон про публічні закупівлі.

На сьогодні, вплив цієї системи на будь-які торги та аукціони є максимально великим. Саме тому, перед тим, як брати участь в торгах, варто більш детально ознайомитися з тим, як вони проводитися, ким контролюються й іншими не менш важливими моментами.